#6 - Moment For Me

TYTUŁ: Moment For Me
AUTOR: Bellezza
GATUNEK: romans, thriller, fanfiction
OCENA: 8/10

Moment For Me to historia Charlotte oraz Nialla, której dość trudno określić gatunek. Bellezza zbytnio się nie ograniczała, znajdziemy zarówno wątek romantyczny, jak i rodem z thrillera. 
Charlie wraz z mamą przeprowadzają się do Londynu, gdzie rozgrywa się akcja opowiadania. Zespół One Direction, którego członkiem w rzeczywistości jest Niall, w Moment For Me nie istnieje. Ale jego członkowie ogrywają różne role, od mniejszych do większych. Zayn, jako przyjaciel Nialla; Harry i Louis - z każdym z nich Charlie ma jakąś relację; i nie zabraknie także Liama. Jednak główny wątek, należy do Horana. Należy on do szkolnej elity, a jego dziewczyna - Rose, bardzo, ale to bardzo nie lubi Charlie i próbuje zrobić wszystko, aby Niall także jej nie lubił. 
Dodatkowo, ważnym i dość rozwiniętym wątkiem jest relacja Niall - Harry. Fabuła przypomina schematowe fanfiction, ale takie nie jest. Pomysły Bellezzy schematowe na pewno nie są - możecie się przekonać sami, czytając jej opowiadanie. 
Jak widać na załączonym screenie, blog jest zakończony, więc nie będziecie myśleć "o nie, czytam rozdział 17, a za kilka dni będą nowe, kiedy ja to nadrobię?".
Styl Bellezzy jest jedym z tych, które bardzo lubię. Z czasem jej styl bardzo się zmienił. Zdania są rozwinięte, są epitety, opisy, oraz poprawne dialogi. Przecinki wypominam każdemu, ale cóż ;). Czyta się przyjemne, szybko, a fabuła wciąga - nim się zorientujesz, wydarzy się coś, o czym nawet byś nie pomyślał. Pełno kreatywnych pomysłów, bardzo dobrze opisanych.
Szablon nie do końca pasuje do fabuły, ale... jest pięknie wykonany. Mamy stronę z bohaterami, a także z rozdziałami. I tu pojawia się dość duży minus, bo nie każdy rozdział został tam podlinkowany, tylko te do 57 rozdziału, a jest ich 71. Jednak nie jest to rzecz nie do poprawienia, więc mam nadzieję, że za jakiś czas znajdziemy tam wszystkie rozdziały.
Polecam? Oczywiście ;) Nawet jeżeli nie jesteś fanem 1D - warto zajrzeć ;)

Koneko


Ok, dziś wyszło trochę krótko, ale to dlatego, że tak bardzo podoba mi się pomysł z recenzjami, że próbuję napisać wszystkie naraz i wychodzi to co wychodzi ;/ Ale mam nadzieję, że jakoś znośnie to napisałam i chociaż trochę Was zaciekawiłam ;)

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger. | Malihu
x